28. ledna 2010 v 21:54 | Lady Croft 69♥ |
Ahoj, omlouvám se, že jsem tu nebyla tak dlouho, ale něják se mi vůbec nechtělo sem nic dat.
Ale slibuju, že se budu snažit aby sem na blog přibylo co nejvíc článku a aby jste se dozvěděli něco nového.
Nezlobte se na mě, že jsem tu nebyla.

Ahoj Vaše, Lady Croft 69.♥

Barcelona porazila Valladolid 3:0 a vede o osm bodů před Realem

28. ledna 2010 v 21:48 | Lady Croft 69♥ |  Zajímavosti
Radost fotbalistů Barcelony Lionela Messiho (vlevo) a Zlatana Ibrahimoviče z gólu do sítě Dinama Kyjev v utkání Ligy mistrů

Fotbalisté vedoucí Barcelony porazili v 19. kole španělské ligy Valladolid na jeho hřišti jasně 3:0 a v čele tabulky mají už osmibodový náskok před druhým Realem Madrid. Ten má však k dobru nedělní zápas s Málagou.

23. 1. 2010 20:13 - 23. 1. 2010 22:04 Aktualizováno MADRID
Úřadující mistr vyhrál třetí ligový zápas bez inkasovaného gólu za sebou. Rozhodující náskok si vytvořil už v prvním poločase po dvou rychlých protiútocích v rozmezí dvou minut.
Úvodní branku vstřelil ve 21. minutě středopolař Xavi, který se akrobaticky položil do centru Daniho Alvese a tvrdou ránou dal první ligový gól. Brazilský krajní obránce Alves krátce nato znovu odcentroval a míč tentokrát překvapivě skončil rovnou v brance domácího celku.
Vedení Barcelony pojistil třetí brankou v 56. minutě po přesné Ibrahimovicově přihrávce nejlepší střelec katalánského velkoklubu Messi, který se patnáctým ligovým gólem osamostatnil v čele tabulky střelců před Villou z Valencie.

Sevilla porazila Almeríu

V dalším sobotním zápase porazili fotbalisté Sevilly Almeríu na svém hřišti 1:0 a přerušili čtyřzápasovou ligovou sérii bez získaného bodu. Jedinou branku utkání vstřelil v 10. minutě bývalý útočník Almeríe Negredo po kuriózní situaci. Hostující obránce nahrál brankáři "malou domů", ale míč se zastavil v polovině cesty v louži, odkud ho dotírající Brazilec Renato naservíroval volnému spoluhráči Negredovi před prázdnou branku.
Španělská fotbalová liga - 19. kolo:
FC Sevilla - Almería 1:0 (10. Negredo), Valladolid - FC Barcelona 0:3 (21. Xavi, 22. Dani Alves, 56. Messi), La Coruňa - Bilbao 3:1 (49. Felipe, 59. Juca, 89. Alvarez - 80. vlastní Colotto).

Motocyklový závodník Abraham bude jezdit na stroji RSV2

28. ledna 2010 v 21:46 | Lady Croft 69♥ |  Zajímavosti
Český motocyklový závodník Karel Abraham na tiskové konferenci před závodem Velké ceny České republiky

Motocyklový jezdec Karel Abraham bude startovat v novém seriálu Moto2, který nahradí třídu do 250 ccm, na stroji RSV2. Italský výrobce momentálně motocykl pro českého závodníka teprve dokončuje a dvacetiletý brněnský pilot by jej měl mít připraven na únorové testy ve Valencii.

26. 1. 2010 12:37 BRNO
Po loňském ročníku měl čtrnáctý jezdec celkové klasifikace třídy do 250 ccm nakročeno nejdříve k Aprilii a následně ke smlouvě s anglickým výrobcem podvozků FTR, s obou možností ale sešlo.
Aprilia plánovanou účast v Moto2 ukončila a Abraham i další týmy, které počítaly se spoluprácí s italským výrobcem, museli hledat nové dodavatele podvozků. Poté nevyšla ani dohoda s FTR, přestože již motocykl od tohoto výrobce Abraham v prosinci testoval.
"Letošní sezona ve zcela nové podobě bude pro všechny jezdce hledáním nejlepších řešení," uvedl Abraham. Vedle jeho týmu Cardion AB Motoracing bude v seriálu Moto2 používat motocykly RSV2 pouze španělský tým čtyřnásobného mistra světa Jorgeho "Aspara" Martíneze.